Popo Estetiği

Popo,  kadın vücudunun kıvrımlı güzel şeklini oluşturan ana unsurlardan biridir ve önemlidir. Artık diğer estetik cerrahiler kadar popo estetiği de yoğun talep görmektedir. Günümüzde kadınlar tarafından, arkaya çıkıntılı dik ve yuvarlak popo görüntüsü talep edilmektedir. Genetik olarak popo şekli düz olabilir ya da yaşlanmayla ve kilo verme sonucu  düz ve sarkık bir görünüm oluşabilir.

Popo şekillendirmede kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden hangisinin ya da hangilerinin sizin için uygun olduğuna muayeneniz sonucu karar verilir. Genç yaş ve sadece popo hacmi azsa bu hastalarda yağ dolguları, yağ bulunmayan zayıf hastalarda hazır dolgular ya da popo implantları kullanılabilir. Eğer vücutta alınacak bölgesel yağ fazlalıklarınız varsa liposuctıon ve sonrasında popoya alınan yağın enjeksiyonu aynı anda birçok bölgenin şekillendirilmesi açısından sizin için en uygun yöntem olacaktır. Ancak popo bölgesinde koyulan yağların bir süre sonra bir kısmının yeniden eridiği ve ilk şekilin uzun süre kalıcı olmayabileceği, tekrarlayan enjeksiyonlarla kalıcı etkinin sağlanabileceği, göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunun dışında zayıf hastalarda , özel dolgu malzemeleri enjekte etmek ikinci bir seçenektir. Bu dolgular hacim veren, doğal his oluşturan ve nispeten uzun süre etkili olan malzemeler olduğundan, günümüzde daha çok tercih edilir hale geldiler.  Popo implantları, popo hacim artışı ve dik görünüm elde etmek için kullanılabilecek diğer bir seçenek. Popo implantlarıda çeşitli şekil ve büyüklüktedirler. Hastanın mevcut deformitesine göre hangi boyut ve şekilin hangi plana koyulacağına karar verilir. Bu ameliyat yaklaşık 2 saat sürer. Bu yöntemde implantların bölge olarak yer değiştirmesi ya da implantlarda deformasyona bağlı popoda şekil değişiklikleri gibi problemler oluşabilir ancak istenilen şekil ve hacim verme sağlanabilmesi açısından tatmin edici sonuçlar alınabilir. Eğer popoda hacim kaybı ile birlikte, popo cildinde sarkıklık da mevcutsa popo germe ameliyatları uygun olacaktır.

Bu ameliyatla popo cildi poponuzun üst kısmında kesiler yapılıp, kaldırılarak fazla cilt çıkarılır. Bu ameliyatla birlikte mevcut yumuşak doku şekillendirilerek, popo dolgunluğu da sağlanabilir. Hastanın muayenesi sonrası bu ameliyatlardan hangisi ya da hangilerinin birlikte yapılacağı kararlaştırılır. Eğer hastada yeterli hacim yoksa dolgunluğu sağlamak için popo kaldırma  diğer ameliyatlarla birlikte planlanmalıdır.Bu ameliyat 2-4 saat sürer. Ameliyat izleri, iç çamaşırı içinde kalacak şekilde planlanır. Ameliyat sonrası gün taburcu yapılır, ameliyat sonrası birkaç hafta oturmak için özel yastıklar kullanılabilir. Yaklaşık 10 gün içinde birkaç kontrolünüz yapılır. Dikişler içerde yerleştirildiğinden dikiş alınması gerekli olmayacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir