İple Yüz Germe

İple yüz germe:  Yaşlanma ile birlikte yüzde hacim kaybı ve birlikte sarkmalar görürüz. Bu etkiler, kişiye göre değişmekle birlikte, 40 lı yaşlarda  daha hafif olarak başlar ve giderek artar. Daha hafif yaşlanma etkilerinin olduğu bu yaşlarda, farklı seçenekler sunulabilir. Özellikle minimal sarkma ya da elastikiyet kaybı olan hastalarda, ya da yüz germe cerrahisi olmak istemeyen ve daha zahmetsiz ve kolay çözümler isteyen hastalarda, iple yüz germe seçeneğini tercih ediyoruz.

Kullanılan bu ipler, eriyebilen ve vücuda zararlı olmayan, yıllardır zaten cerrahilerde kullanılan, doğal malzemelerden üretilmektedir. Bu ipler, üzerinde tamamen bioemilebilir malzemelerden oluşan, çift yönlü küçük koniler içerir. Bu koniler, dokunun yukarı alınıp, istenilen şekilde kalmasına destek olur ve etki uzun süre devam eder. Yaklaşık 2 yıla kadar  süren erime sürecinde, uygulandıkları bölgede iyileşme ve yeniden yapılanma sürecini tetikleyerek, bir miktar kalıcı gerilme etkisi de oluştururlar. Bu müdahele, klinik ortamda 20 dk. sürede, lokal anestezi ile ağrı hissedilmeden uygulanır ve hasta aynı gün evine gidebilir. İşlem yapılacak bölgeye, iğneler yardımı ile girilerek, ipler yerleştirilir. İğne giriş yerleri dışında, kesiler bulunmaz ve dikiş kullanılmaz. Etkiyi hemen görebilirsiniz ve operasyon sonrasında günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Birkaç gün içinde  iğne giriş yerlerinin iyileşmesi ve oluşan hafif  şişliklerin geçmesi sonrasında, girişime dair rahatsız edici herhangi bir belirti kalmaz. İğne girişlerine bağlı hafif  morarma ya da konilerin bulunduğu bölgelerde ciltte hafif kabarık görüntü oluşabilir. 1 haftaya kadar  bu şikayetler de tamamen ortadan kalkar. Müdahele sonrası, egzersiz ve yüz masajından kaçınmalısınız.

İplerle oluşacak germe etkisi, hiçbir zaman yüz germe cerrahisinin oluşturduğu etki kadar  olmayacaktır ancak yüz germe için henüz erken olduğu düşünülen çok sarkıklığı olmayan hastalarda, biraz daha genç bir görünüm için, çok iyi bir tercih olarak görülmektedir.

Bu yöntemle kaşlarınız kaldırılabilir, çene altınız, boyun bölgeniz ve yüz bölgenizde yer alan sarkıklıklar giderilebilir. Sonuç olarak daha gergin, daha genç ve taze bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir