Size Hangi Büyüklükte Meme Protezi Uygun

Meme protezi ile daha büyük ve dik memeler elde edildiğinden, meme protezi ile meme büyütme ameliyatları kadınların en yoğun talep ettiği estetik ameliyatlardan biri günümüzde.
Ama size hangi meme protezi uygun nasıl karar veriyoruz. Bize hastalarımız ilk bu soruyla geliyor bana hangi boyut uygun yada arkadaşıma 350 cc takıldı bana da aynısı koyulabilir mi?
Meme protezi boyutlarına hastanın meme taban genişliğini ölçerek karar veriyoruz yani aslında ölçüler doğrultusunda hastaya takılacak silikon boyutu yaklaşık olarak belli oluyor. Bundan sonrasına hastamızın ne kadar büyük istediğine göre karar veriyoruz. Protezlerin öne doğru çıkıntı derecelerinin farklı olması bize bu konuda yardımcı oluyor. Mesela hastamız çok büyük meme istemiyorum ama tabiki memem biraz büyüsün diyorsa ona çıkıntı derecesi orta olan bir boyut tercih ediyoruz. Ancak hasta çok büyük meme istiyorum, yıllardır küçücük memelerden bıktım diye geliyorsa o zaman öne çıkıntı derecesi en büyük olan protezi tercih edebiliyoruz.
Burda bilinmesi gereken bir diğer şeyse hastanın meme dokusunun ne kadar sıkı olduğu. Çok gevşek bir meme dokusu daha büyük protezleri koymamıza izin verirken sıkı bir meme dokusuna birden çok büyük protez yerleştirmek mümkün olamayabiliyor. Hatta bazen çok büyük meme isteği olan böyle hastalarımızda önce koyabildiğimiz büyüklükte bir protez yerleştirip belli bir süre geçtikten sonra daha büyüğünü yerleştirdiğimiz basamaklı ameliyatlar gerekebiliyor.
Sonuç olarak her hastanın göğüs bölgesi farklı boyutta olduğundan her hastanın protez büyüklüğüde farklı oluyor, başkasına takılan 350 cc protez eğer daha iri bir vücuda sahipseniz sizde çok küçük durabilir aldanmayın

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir